ZO ZVYŠKOV Z KUCHYNE ŽIVINY DO PÔDY PO 3 HODINÁCH STLAČENÍM 1 TLAČÍTKA.

 

d3fd9d0c3b01a706274e754075996903.cache Ak hľadáte rovnováhu medzi tým, čo je správne pre životné prostredie a užívaním si svojho životného štýlu plného pohodlia, dlhujete sebe aj svojej rodine čítať článok ďalej.

Už nemusíte premýšľať nad tým, kam so zvyškami jedla a bioodpadom.  Koniec zápachu v odpadkovom koši.

Ako už samotný názov napovedá, tento proces kompostovania nemusí byť presne to, čo ste doteraz od článkov o kompostovaní očakávali. Kompostovanie je totiž tradične dlhý a náročný proces. Hoci je veľmi obohacujúce a užitočné pre naše životné prostredie, treba si priznať, že to môže od mnohých z nás vyžadovať väčšie množstvo energie. 

Food Cycler je elektrický komposter, ktorý zmení zvyšky z vašej kuchyne na výživný materiál vhodný na zapracovanie do pôdy. Žiadne ďalšie vyhadzovanie zvyškov jedla do komunálneho odpadu. Food Cycler ich veľmi jednoducho premení na cenné látky v priebehu 3 hodín.

4 jednoduché kroky ako na to :

viac informácií o produkte nájdete TU

  1. Na menšie kúsky pokrájané zvyšky jedla - varené a surové -  môžete priamo vkladať do odnímateľného odpadového vedierka. Food Cycler dokonca vie spracovať niektoré kosti, kôstky, mušle, mäso a citrusové šupky.
  2. Umiestnite vedro do výkonnej časti prístroja, uzavrite veko a začína sa proces spracovania. Miešadlá vo vnutri ticho rozoberajú potravinový odpad na malé častice, zatiaľ čo proces vyhrievania ich rozkladá a vytvára úplne nový produkt. Unikátny uhlíkový filter dokonalo eliminuje akýkoľvek zápach, čo umožňuje bezproblémové použitie komposteru v interiéri. Prístroj sa po dokončení procesu automaticky vypne.

  3. Akonáhle je spracovanie dokončené, môžete zmiešať obsah vedierka zredukovaný o 90% (ak vložíte 1 kg zvyškov potravín, vytvoríte 100 g materiálu) priamo s vašou pôdou v záhradke alebo v kvetináči. Celý proces trvá 3 hodiny a nevyžaduje žiadnu vodu, chemikálie, ani odvzdušňovanie

  4. Priamo v pohodlí domova si vytvoríte kvalitné prírodné hnojivo bohaté na živiny, ktoré napomáha k optimálnemu rastu vegetácie a namiesto nakŕmenia skládok s odpadom, nakŕmite živinami našu zem.

Je pravda, že tento proces spracovania odpadu je trochu iný ako doterajší štandard. Ale ako sme spomínali na začiatku, veda konečne vytvorila rovnováhu pre tých z nás, ktorí zápasia s tým, čo je správne a čo je pohodlné.