Jora, Rotačný kompostér - JK 400

Kód: 90019
€1 460 €1 216,67 bez DPH €1 460 / 1 ks
Na objednávku
Položka bola vypredaná…

Pre 10-15 domácnosti, zateplený rotačný kompostér, hotový kompost už za 3 mesiace

Detailné informácie

Podrobný popis

Dvojkomorový kompostér JK400 je ideálny pre komunitné (susedské) kompostovania pre 24 - 45 osôb (10 - 15 domácností). Je veľmi vhodný pre školy, materské školy, materské centrá, DDM - pre žiakov vynikajúce názorná ukážka triedenie bioodpadu a kompostovanie. Penzióny a malé reštaurácie produkujúce 50 až 100 litrov bioodpadu týždenne ho ocenia pre jednoduchú inštaláciu, jednoduchú obsluhu, nulové prevádzkové náklady a rýchly proces kompostovania (4 - 6 týždňov) zaručujúce hygienizáciu bioodpadu.

Kompostér Jora JK400 Vám umožní vyrobiť si bez námahy, hygienicky a rýchlo kvalitný kompost z kuchynského bioodpadu i rastlinných zvyškov zo záhrady. Možno ho postaviť voľne na zem. Vďaka dvom komorám a zateplenie prebieha kompostovací proces celoročne.

Vlastnosti a výhody

- kapacita 400 litrov kompostu

- plne uzavretý a dokonale zabezpečený proti škodcom

- znižuje alebo úplne odstraňuje zápach

- postranné ventily napomáhajú prístupu vzduchu

- ľahké otáčanie

- prevádzková kapacita: 50-100 litrov / týždeň

- dvojkomorový systém umožňuje kontinuálne kompostovanie

Zateplenie

Pri premene organickej hmoty na kompost vzniká pôsobením mikroorganizmov teplo . Rôzne mikroorganizmy začínajú pracovať pri odlišných teplotách . Vnútorné zateplenie kompostéru JK400 umožňuje dosahovať teploty najmenej 75 °C, čo vedie k veľmi rýchlemu a efektívnemu zkompostovaniu vášho kuchynského bioodpadu . Za týchto teplôt je proces tak rýchly , že sa čerstvý bioodpad začne rozkladať skôr , než dostane šancu začať hniť a priťahovať škodcov a obtiažny hmyz . Tohto sa takmer nedá dosiahnuť u kompostérov nezateplených . Vďaka svojmu zabudovanému zatepleniu pokračuje kompostér JK400 vo svojej činnosti aj v zimnom období , dlho potom, čo v bežných kompostéroch proces kompostovania ustane .

Zateplenie je vyrobené z polyetylénu , jedného z najstabilnejších plastov vôbec . Polyetylén sa používa na plastové nádrže na vodu , ale tiež na výrobu plastových nákupných " igelitiek " . Z tohto zateplenia nedochádza ku žiadnej kontaminácii - je absolútne netoxická.

Rotácia je dôležitá pretože:

- čerstvý bioodpad sa dostane do priameho styku s už tlejúcimi bioodpadom , čo zvyšuje efektivitu kompostovacieho procesu

- dochádza k prevzdušňovaniu zmesi a prísun kyslíka je pre proces nevyhnutný

- kompostér JK400 je navrhnutý tak , aby otáčanie bolo jednoduché - jednoducho sa kompostérom ručne zatočí po každom vložení bioodpadu

Zabezpečenie proti hlodavcom

Kompostér JK400 je umiestnený nad zemou , takže hlodavce a iní škodcovia nemajú možnosť prístupu k odpadu v kompostéru.

Čo možno kompostovať?

Do kompostéru JK400 možno vyhodiť všetok bioodpad , ktorý bežná domácnosť vyprodukuje :

- surové aj varené zvyšky jedla - zelenina , mäso , ryby

- kartón , napríkad obaly od vajec,

- odpad zo záhrady ( okrem tvrdých drevnatých častí rastlín a konárov ).

Vlastne všetko , čo je biologicky rozložiteľné - dokonca odpad od domácich maznáčikov ( napríklad stelivo od škrečka alebo králika ) , avšak neodporúčame takto kompostovať psie exkrementy . A samozrejme , že ak budete vkladať príliš veľa odpadu zo záhrady , neostane vám potom miesto na bioodpad z kuchyne .

Od začiatku plnenia trvá okolo 6 až 8 týždňov , než vznikne hotový kompost , takže akonáhle sú v prevádzke obe komory , mali by ste každú vyprázdňovať zhruba raz za 3 až 4 týždne . Pre optimalizáciu kompostovacieho procesu je dôležitý pomer uhlíkatých a dusíkatých látok . Za týmto účelom je podľa potrieb vhodné doplniť materiál bohatý na uhlík ( drevené peletky / piliny ) , ktorý zároveň pohlcuje vlhkosť .

Konštrukcia

Vonkajší povrch : práškovo lakované oceľové panely a galvanizované oceľové nohy ( odolné proti korózii )

Uzávery a skrutky - nerezová oceľ

Zateplenie : HDPE ( neabsorbuje vodu )

Dve komory

Kompostér JK400 je rozdelený na dve komory . Jenda sa plní , zatiaľ čo v druhej zreje kompost . V okamihu , kedy komora, ktorá sa plní , už nepojme viac odpadu , vyprázdni sa kompost z druhej komory a cyklus začína nanovo.

Praktická rada na umiestnenie na stenu :

Zahrňte do výpočtu výšky umiestnenie stojana na stenu aj madlá na otáčanie kompostéru , aby bolo možné kompostérom otáčať , aj keď pod ním je pristavený fúrik . Počas vysypávanie obsahu tak postačí kompostérom párkrát pootočiť tam a späť = vyklepať obsah . Tak sa sám ľahko vysype , bez toho aby ste museli rúk prípadný prichytený kompost uvoľňovať . Keď na madlá pri výpočte osadenia stojana zabudnete , mohli by potom prekážať ( narážať do záhradného kolieska ) a toto vyklepaniu zhupnutím tam a späť obmedziť .

Trvalá udržateľnosť

Tento výrobok znižuje množstvo odpadu vyvezeného na skládky a produkuje na živiny bohaté hnojivo vhodné pre obohatenie pôdy o organickú hmotu .

Technická špecifikácia JK 400

Rozmery bubna ( mm ) 1170 x 800

Rozmery vr . stojana ( mm ) 1400 x 800

Výška vr . vysokého stojana ( mm ) 1300

Hmotnosť 68 kg

Objem ( liter ) 400

Kapacita litrov / týždeň 50 - 100

Dodatočné parametre

Kategória: Záhrada
Záruka: 24
Hmotnosť: 68 kg
Farba: zelená
Objem: 400 litrov
Záruka: 24 mesiacov
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: