Prekopávač kompostu

Kód: 60012
€9 €9 / 1 ks
Hneď posielame

Ideálny pomocník na premiešanie bioodpadu v kompostéri

Detailné informácie

Podrobný popis

K zaradeniu prekopávača do našej ponuky nás doviedli skúsenosti našich zákazníkov. Jedná sa o praktickú pomôcku, potrebnú pri prekopávaní (premiešavaní) biologickej hmoty vo vnútri kompostéru. Rozkladajúci sa odpad v kompostéri je potrebné pravidelne prekopávať (premiešavať). Táto činnosť môže byť jednoduchá. A v jednoduchosti je krása. Prekopávač kompostovania je vskutku praktickým riešením.

AKO POUŽÍVAŤ prekopávač KOMPOSTU?

Jednoducho zapichnite hrot špirály prekopávača do vášho kompostu a krúživými pohybmi sa prekopte čo najhlbšie. Následne prekopávač vytiahnite. Tento postup niekoľkokrát zopakujte vo všetkých miestach vášho kompostu - strany aj stred.Týmto spôsobom zaistíte dostatočné prevzdušnenie kompostu a tiež urýchlite proces kompostovania. Pohyby sú pomerne jednoduché a nenáročné v porovnaní s tým, akú prácu v skutočnosti odvádzate.

Každý, kto sa už niekedy stretol s obracaním kompostu pomocou lopaty alebo vidiel, dobre vie, že sa pri tom človek môže poriadne nadreť a zarobiť si tak na poriadnu bolesť chrbta. Bežné obracanie lopatou je náročné najmä pre ženy, deti alebo dôchodcov. Väčšinou to záhradkári s lopatou po 1-2 premiešaniach vzdajú a kompost potom nechajú ležať ladom.

Je potrebné sa rozhodnúť, či chceme kompost obracať v jednom kompostéri alebo ho v intervaloch prehadzovať z jedného kompostéru do druhého. Pri väčšom objeme kompostu sa potom bežne používajú 2-3 kompostéry.

Skvelý pomocník pre VŠETKY záhradkárov

Prvý prekopávač kompostu bol vyrobený v 90. rokoch. V súčasnosti sú tieto nástroje najjednoduchším riešením pravidelného a dôkladného prehadzovania kompostu, najmä v kompostéroch.

Dodatočné parametre

Kategória: príslušenstvo ku kompostérom
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Dĺžka cumlík: 90 cm
Materiál: kov, plastová rúčka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
Prekopávač kompostu Prekopávač kompostu
5
Avatar autora | 11.5.2019
Sppkojny
Prekopávač kompostu Prekopávač kompostu
1
A Avatar autora | 15.1.2019
Som sklamany.Ak kompost obsahuje vacsie nerozlozene casti rastlin, karton, vetvicky....tak premiesavac sa nie je schopny sa zavrtat. Akoby aj mohol, ked nema ziaden ostry hrot, naopak na konci je rovna plocha. Tak isto ak sa aj snazi zavrtat, tak nejde priamo do kompostu ale ide nakrivo. Velmi zle sa s tym robi. Je to sposobene tym, ze zvisla tyc sa nenachadza presne v strede spodnej ohnutej casti. Dobry napad, zle spracovanie.
Prekopávač kompostu Prekopávač kompostu
5
VP Avatar autora | 29.10.2018
Sme velmi spokojni
Prekopávač kompostu Prekopávač kompostu
5
SR Avatar autora | 9.9.2018
Super vec nemá chybu.