Biolan, Kompostér Quick 550 eco

Kód: 1156471 1156472 Zvoľte variant
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO
Biolan, Kompostér Quick 550 eco
€1 604,60
Na objednávku, obvykle posielame 3 dni po prijatí objednávky Na objednávku, obvykle posielame 3 dni po prijatí objednávky Zvoľte variant
Variant

Účinný termokompostér vhodný na kompostovanie kuchynského bioodpadu po celý rok pre viaceré rodiny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Biolan Quick Composter 550 eco je určený pre celoročné kompostovanie kuchynského bioodpadu. Vďaka efektívnemu vetraniu sa nemusí obsah často premiešavať a kompostovanie je pohodlnejšie. Quick Composter má vynikajúcu tepelnú izoláciu, tesnenie krytov a integrované telo, ktoré zabraňuje studenému vzduchu prenikať jednotkou.

Plnenie kompostéra je veľmi jednoduché. Nezabudnite však, že čím väčšie kusy do kompostéra vložíte, tým dlhšie bude trvať ich rozklad. Ak používate biologicky rozložiteľné sáčky, je potrebné z nich odpad vysypať a sáčok vložiť do kompostéra samostatne. Potom je treba odpad zasypať zásypovým kypriacim materiálom do kompostu a záchodu Biolan. Kompostér sa vyprázdňuje pomocou vyprázdňovacích dvierok, ktoré sú umiestnené na prednej strane v dolnej časti nádoby.

Kompostér je určený hlavne na zbytky z kuchyneNedávajte do nich teda nič, čo by mohlo obmedziť proces kompostovania alebo čo kompostovať vôbec nejde - napríklad plast, gumu, sklo, kožu, čistiace prostriedky, popol, ohorky cigariet, zápalky, sáčky z vysávača a pod.

Do domáceho kompostu patrí bioodpad, ako sú:

  • šupky z ovocia a zeleniny
  • zbytky mäsa, rýb a ďalších potravín
  • kávová usadenina a čaj i s filtračnými sáčkami
  • jemné papierové obrúsky
  • rozdrvené vajíčkové škrupinky
  • exkrementy domácich zvierat
  • malé kusy látok z prírodných vlákien
  • záhradný odpad
  • odpad zo suchých toaliet

Ideálne je umiestniť kompostér tam, kam budete môcť ľahko a rýchlo odnášať odpad po celý rok. Je potrebné ho umiestniť na pevný povrch v mieste, kde nedochádza k hromadeniu vody. Kompostér má v dolnej časti zadnej steny otvor na vypúšťanie nadbytočné kvapaliny. Kompostér je možné postaviť priamo na zem, aby sa priesaková kvapalina mohla vsakovať do pôdy alebo možno priesakovú kvapalinu zužitkovať pre neskoršie použitie.

A čo s kompostérom v zime? Teplo vnútri kompostéra je uvoľňované z rozkladajúceho sa odpadu. Tepelná izolácia zabraňuje úniku tepla a tým urýchľuje kompostovacie procesy a pomáha zabrániť zamrznutiu kompostéra. Prevádzke kompostéra nevadia stredne veľké mrazy, pokiaľ je odpad v dostatočnom množstve pravidelne pridávaný (každý týždeň). Pri veľkých mrazoch, ak je odpad pridávaný zriedka, dôjde k zníženiu teploty kompostovanej masy a môže dôjsť dokonca k jej zamrznutiu. Zamrznutie nepoškodí kompostér, ani neznehodnotí samotný kompostovaný materiál. Kompostovanie sa rozbehne zase najneskôr na jar, až slnko zvýši teplotu prostredia. O zásadách správneho kompostovania v zime sa môžete dočítať v našom článku.

NÁVOD NA POUŽITIE STIAHNUŤ TU

Dodatočné parametre

Kategória: Zateplené kompostéry
Farba: tmavo šedá
Objem: 550 l
Rozmer: rozmer dna 88 x 74 cm (š x h), rozmer vika 115 x 115 cm
Výška: 120 cm
Výška pri prevoze: 105 cm
Hmotnosť plného kompostéru: 250 - 400 kg
Hmotnosť veka pri otváraní: 6 kg
Vhodné pre: 10 – 15 rodín, v závislosti na množstve a druhu odpadu
Materiál: polyetylén odoloný voči mrazu a UV žiareniu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: