WayCap, Plniteľná nerezová kapsula Dolce Gusto (2 ks)

Kód: 1166305
€29,50 €14,75 / 1 ks
Na objednávku

Set 2 kusov plniteľných kapsúl WayCap pre kávovary typu Dolce Gusto®. Pripravte si jednoducho kvalitné espresso s kávou podľa svojej chuti. 

Stiahnite si náš: Návod na používanie Waycap Dolce Gusto kapsuly.

Detailné informácie

Podrobný popis

Balenie plniteľnej kapsule WayCap umožňuje pohodlnú, rýchlu a úspornú prípravu kvalitnej kávy s kávovarom typu Dolce Gusto®. Vychutnajte si jednoduchú prípravu kávy v kapsulách, ktoré nemusíte hneď vyhadzovať. Nevytvárate tak odpad a káva sa nedostáva do styku s jednorazovými, nezdravými materiálmi. Jediný odpad, ktorý Vám vznikne, je z kávy, a teda kompostovateľný. :) Dizajn kapsule a kvalitné nerezové prevedenie zaisťujú dlhú životnosť. Set 2 kusov je ideálna voľba do vašej domácnosti alebo do kancelárie.

Upozornenie: Kapsula je kompatibilná so všetkými typmi kávovaru Dolce Gusto, okrem výnimiek kávovarov typu Vertuo system, Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima, Genio S Plus, Krups DROP a Krups KP2006.

Jediná svojho druhu

Nerezová znovu plniteľná kapsula WayCap Ez je v súčasnosti jediná svojho druhu, ktorá nevytvára - okrem kávovej zložky, žiaden ďalší odpad. Nie je potrebné dokupovať jednorazové silikónové viečka. Vďaka konštrukcii a použitým materiálom vydrží omnoho dlhšie ako iné plniteľné kapsule. S plniteľnou kapsulou budete šetriť svoju peňaženku aj životné prostredie. Môžete si tak vychutnávať výbornú kávu a s každým dúškom mať zo seba lepší pocit. Kapsule sú navrhnuté a vyrábané v Taliansku, kde nájdete pravých milovníkov espressa.

Úspora nákladov

Nerezová kapsula WayCap Ez má oproti plastovým plniacim kapsulám neobmedzenú dobu životnosti. Kapsule teda môžete používať a plniť v podstate donekonečna. Ako jediná svojho druhu ponúka viečka, ktoré vydržia nie mesiace, ale roky a odpadá tak nutnosť dokupovať nové viečka ako u iných podobných produktov. So znovu naplniteľnými kapsulami môžete usporiť až 70 % nákladov. Z ušetrených peňazí sa potom môžete napríklad vydať na dovolenku do Talianska, kde je táto kapsula vyrábaná.

 

Materiál

Všetky materiály použité k výrobe kapsule sú FDA certifikované a sú nezávadné pre vaše zdravie a zdravie vašich najbližších. Kapsula je vytvorená z kvalitnej nerezovej ocele a vrchná časť zo silikónu. Nerezová oceľ je takmer dokonalý materiál - je odolná a spoľahlivá aj z dlhodobého hľadiska. Silikónové viečko kapsule je vyrobené z potravinárskeho silikónu. Kapsula WayCap je navrhnutá tak, aby slúžila mnoho rokov. Je dokonca možné, že prežije aj váš kávovar. :)

Sada obsahuje

  • 2 naplniteľné kapsule pre systém Dolce Gusto
  • 1 ručný dávkovač
  • 1 podporný krúžok
  • 2 rôzne výmenné filtre pre každú kapsulu (jedna na mletie espressa a druhá na jemné mletie)

Ekológia

Kapsule WayCap sú nielen ekonomickejšia, ale omnoho ekologickejšia varianta prípravy čerstvej kávy. Nebudete už musieť zakaždým vyhadzovať použitú kapsulu do koša, čo má priaznivý vplyv na životné prostredie. Bežné kávové kapsule sú totiž vďaka svojej zlej recyklovateľnosti ekologickým problémom. Viac sa dočítate na našom blogu. Z kapsúl WayCap Vám neostáva žiaden nerozložiteľný, jednorazový odpad. Čo zostane je kávová zložka, ktorú môžete bez problémov spracovať v bytovom či záhradnom kompostéri.

Jednoduché použitie

Použitie kapsúl je veľmi jednoduché. Kapsulu naplníte svojou obľúbenou, čerstvo namletou kávou, tamperom kávu poriadne zatlačíte, utesnite silikónovým viečkom a vložíte do kávovaru. Hotovo za 30 sekúnd!

Nemusíte sa pritom obmedzovať len na značkové kapsule, vyrábané špeciálne pre Dolce Gusto® kávovar. Pripravujte si kávu podľa vlastnej chuti a výberu. Vašim výberom môžete podporiť výrobu kávy z ekologického poľnohospodárstva (bez použitia rizikových chemikálií) alebo ekologickej plantáže vyhovujúcej podmienkam FairTrade. Odporúčame vyskúšať svoju lokálnu pražiareň kávy.

S plniteľnou kapsulou WayCap si kedykoľvek pripravíte kávu, ktorá bude vždy skutočne čerstvá a podľa Vašich predstáv.

Dodatočné parametre

Kategória: Plniteľné kávové kapsule
Hmotnosť: 0.124 kg
Materiál: nerezová oceľ, silikón
Kompatibilné s: kávovary Dolce Gusto, okrem kávovaru typu Vertuo system a Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima
5
25x
4
1x
3
3x
2
1x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Z Avatar autora | 17.10.2022
Ekologické kapsule na kávu a vychutnávam si vlastnú značku kávy. Takto využívam kávovar dolce gusto bez odpadu. Určite zakúpim ešte niekoľko kusov pre prípravu na viac šálok.
5
OV Avatar autora | 20.9.2022
Používam len krátko, zatiaľ spokojný. Chvíľu trvalo, kým som našiel dobrý pomer medzi mletím kávy a výberom filtra, ale potom všetko fungovalo.
5
Z Avatar autora | 21.7.2022
Najnižšia cena na trhu, kvalitný výrobok.
3
MG Avatar autora | 19.2.2022
Produkt je v poriadku - pre nenarocnych, az na to, ze na jednej kapsule sa roztiahlo viecko (cca 5x pouzita) a to i napriek tomu, ze kapsula bola otvarana vzdy az za studena. Vyskusala som aj inu znacku nerezovych kapsul, ktora mi vyhovuje viac.
5
Z Avatar autora | 29.1.2022
pouzivam to zatial len kratko ale kavicka vyborna
5
JR Avatar autora | 24.1.2022
Všetko závisí od stupňa mletia kávy... Treba sa s tým trochu pohrať. Veľká spokojnosť.
5
P Avatar autora | 22.1.2022
Ja som s používaním týchto kapsúl spokojná, nemala som žiadny problém, čo sa týka hrúbky kávy alebo peny. Výdrž silikónového vrchu neviem zatiaľ posúdiť.
5
S Avatar autora | 22.1.2022
Odporúčam. Treba vedieť správne namlieť kávu. Na výber sú 2 typy filtrov. Používam ten, ktorý prepustí viac. Tým pádom meliem na jemnejšie. Silikón po mesiaci používania vyzerá v poriadku.
5
Z Avatar autora | 21.1.2022
+ Cena
+ Funkčnosť
- Trochu ťažšie zatlačenie páky na stroji

Pre mňa výborný produkt, nakoľko odpad je len z kávy a ta skončí v komposte. Ostatné časti vrátane filtrov sa dajú umyť. Plnenenie sa tiež dobre obsluhuje, a tá chuť z čerstvo pomletej kávy je oveľa lepšia.
3
Z Avatar autora | 10.1.2022
Pri menšej dávke kávy nedá sa použit dodané /stláčadlo/ na kávu nakoľko má velký obvod,použil som lyžičku.
5
ST Avatar autora | 4.12.2021
Dobrý deň, užívam kapsulu viac ako mesiac, denno denne a som maximálne spokojná. Vrelo odporúčam.
2
R Avatar autora | 29.10.2021
Produkt využívame asi 4tý mesiac. Je vizuálne veľmi sympatický a kompaktný. Porovnávali tento produkt poloprofesionálne s inými. Ako tu bolo písané o type kávy a podobne. Všetko platí. Treba sa pohrať. Nie je celkom radno natlačiť tam požadovaných 7-7,5g kávy ale menej. Všetko ľahko zistíte z "pitvy" originálnych kapsúl, keď z nich urobíte rozbor. Zistíte koľko tam dávajú a ako hrubozrnná tá káva je. To je všetko. S kávou sa treba naučiť. To nie je vec výrobku. Nerez je pevný a problém s ním nie. Pri danom tlaku 5 barov z Krupsov však dochádza k preliačeniu toho vymeniteľného jemne perforovaného sitka naspodu. Nevedno či to nie je z alumínia (?) Potom, isteže ak ho dáte vypuklejšou stranou hore, tlakom sa preliač späť a akoby "vystrelí" čím zašpliecha celý hrnček. Je zaujímavé, že to tu nikto nespomenul ?? Ale to sa ešte dá. Najchúlostivejšou a limitujúcou súčasťou je zdá sa pri pravidelnom používaní výdrž toho silikonového materiálu !!! Do ryhy silikonového viečka sa vkladá veľký kovový krúžok. Pri čistení sa vždy vyberá a vkladá. Potom sa tepelne zaťažuje v knávovate. A práve v mieste toho zoslabenia, kde je je ten kovový krúžok sme našli na viečku pukliny už na na oboch dodaných viečkach. Napriek maximálnej opatrnosti a delikátnom vyberaní hodného majstrov. Konštrukcia viečka je samotný problém výrobku. Rozhorúčený krúžok v silikóne. Tlakom pri tvorbe kávy sa viečko poriadne vlačí do kapsuly. Viečko sa uzatvorí podtlakom ako keď zavárate. Pri opakovanom vyberaní nutne dochádza k mechanickému napínaniu. Napokon ani za tenučké okraje sa nedá ťahať. Vytrhli by ste ich. Kvalita tej gumy je otázna. Veď už pri každodennom používaní viečko po čase kávou zhnedlo na okrajoch. Tip pre Vás: Podobne ako u iného výrobku, kde asi na to asi prišli, ten krúžok len položíme na kávu a celé pritlačíme silikónovým, vrchom. Prišli sme na to však až potom. Dovozca by mal jednoznačne požiadať výrobcu o možnosť náhradných silikónových viečok (ako spotrebáku, kov sa vám nezničí) a upozorniť na popísané problémy. Tak to je aj u iných kovových systémov na trhu.
3
Avatar autora | 6.4.2021
Zatiaľ ešte odskúšavam. Z hrubšie namletej kávy mi po chvíli išla voda, tak som pri druhej káve dala jemnejšie sitko, ale aj jemnejšie mletú kávu, tak mi to nepretlačilo vôbec....treba sa stým pohrať, je veľa "premenných" - hrúbka zrna, prítlak, sitko....ale som optimista, určite nájdem tú ideálnu kombináciu :)
5
AN Avatar autora | 24.3.2021
zatiaľ som veľmi spokojná, kapsule splnili moje očakávania
5
P Avatar autora | 23.3.2021
Najprv som mal ohľadom týchto kapsúl obavy, pretože som v niektorých recenziách čítal, že kávovar na to nemá dostatočne silný tlak alebo silná káva ide len na začiatku a následné ide len voda. Kúpil som si kávu, ktorá bola zomletá na 0,5 a druhá bola na 0. Obe kávy idú perfektne. Nemám problém ani s odobratím gumového viečka po príprave, chce to len správny úchop.
1
G Avatar autora | 10.3.2021
Kapsule som skúšal z rôznou hrúbkou mletia kávy od oka, lebo nemám automatický mlynček. Najprv šla len voda. Nakoniec sa mi podarilo to doladiť tak, že to tieklo tak, ako má. Avšak dobrá a silná káva tečie len chvíľu, potom už tečie len voda. Takže tie kapsule sú asi nepoužiteľné a musím sa vrátiť ku originál kapsuliam. Čakal som veru od toho viac. Asi za málo peňazí málo muziky. Nemyslím si, že som niečo zle spravil, dosť som sa s tým hral.
5
J Avatar autora | 12.2.2021
Kapsule používam 2 mesiace a každý deň min. 5 x a zatiaľ som max. spokojný, na prvý krát som trafil kávu ktorá nám chutí a ktorá sa dá cez tieto kapsule prepustiť. Používam filter s väčším počtom dier. Doteraz som pil originál Lungo. Teraz púšťam kávu na 4 diely vody + plním okolo 7g kávy a tamperom pritlačím. Káva má super penu a super chuť. Vrelo odporúčam.
5
D Avatar autora | 20.1.2021
Ahojte,doporucujem aj ja ! Aku kavu a ake mletie vyuzivate ?
5
MK Avatar autora | 20.1.2021
Vyborny produkt pre ludi, ktori ocenia dobru kavu, ale nemaju financie na novy kavovar. Velmi zalezi na mleti kavy, mnozstve aj utlaceni, ale to su presne veci, ktore si spravny kavickar rad urobi podla seba, ako to ma rad. Navyse je to ekologicke, takze za mna vrelo odporucam. Pouzivam s Dolce Gusto Oblo.
5
M Avatar autora | 11.1.2021
Odporucam. Treba trafit spravne mletie kavy, aby to tieklo idealne. Mne sa osvedcilo cca 6 gr (mletej) kavy. Mletie len o kusok hrubsie ako na espresso (samozrejme zavisi od mlynceka).
5
LV Avatar autora | 27.12.2020
Veľmi spokojná, konečne káva bez odpadu.
4
R Avatar autora | 8.12.2020
Takže zopár postrehov. Kapsule nie sú moc vhodné na kávu pomletú na espresso resp. veľmi na jemno, pretože ak dáte do kapsule odporúčaných 7g kávy a stlačíte to jemne tamperom, tak kávovar má problém pretlačiť vodu cez kapsulu. Taktiež má problém pretlačiť vodu aj keď to nezatlačíte. Všeobecne cez ne nie je taký tlak ako cez klasické Dolce Gusto kapsule a kávovar šlape na plné obrátky a voda preteká slabšie. Voda cez kapsulu preteká lepšie pri káve namletej na hrubšie zrná. Takže treba skôr voliť takúto kávu. Kapsule nie sú vhodné na prípravu caffe lungo, skôr na prípravu menšej kávy, čo ale mne vyhovuje. Kapsule sa dajú ľahko uzavrieť a viečko drží pevne. Zatiaľ kapsule stále testujem a učím sa s nimi robiť, takže moja recenzia tomu aj zodpovedá.
5
DL Avatar autora | 10.11.2020
Kapsule nie sú vhodné do kávovarov Dolce Gusto Melody 2 a ani Dolce Gusto Lumio.
5
MK Avatar autora | 8.11.2020
Odporúčam :)
5
SS Avatar autora | 7.11.2020
Skvelá vec
5
LD Avatar autora | 15.7.2020
Maximálna spokojnosť...len treba dávať pozor na tie filtre, aby ich človek omylom nevyhodil, keď čistí kapsulu :-)..inak skvelý produkt
5
E Avatar autora | 11.7.2020
Som velmi spokojna. Chvilku trvalo, kym som vychytila spravne davkovanie, ako silno, ci skor nie , stlacit kavu do kapsuly ale treba sa len trosku pohrat s tym????. Som rada, ze uz nevidim prazdne kapsule v odpade a tieto nerezove kapsule su este k tomu esteticke????
5
SD Avatar autora | 15.5.2020
Výborná vec. S prípravy kávy sa stal malý rituál na ktorý sa vždy teším.
5
ZB Avatar autora | 13.5.2020
Som spokojná, Jednoduché používanie a viem, akú kávu pijem.
5
KP Avatar autora | 10.2.2020
Za tu cenu velmi dobre :). Treba sa naucit kolko kavy naplnit do kapsule a akou silou zatlacit aby bola dobra aj napenena, ale proces nie je namahavy ani pracny. Raz dva sa kapsula da vycistit. Som spokojna. Hlavne viem co pijem a je to ekologickejsie.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
MS Avatar autora Káva Lavazza Qualita ORO 1.2.2022 20:27
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať či mi neviete povedať či kávu Lavazza Qualita ORO normálne pretlačí kávovar cez kapsulu. Vopred ďakujem za odpoveď.
SH Avatar autora Strateny filter 20.1.2022 10:52
Dobrý deň, stratil sa mi jeden ten malý pliešok s veľa dierkami. Dalo by sa objednať náhradný diel? Ďakujem. Inak kapsule sú super, ale toto je celkom problém nestratiť tieto malé časti :(
M Avatar autora 30.12.2020 16:22
Dobry den! Mame kavovar Nescafé Dolce Gusto Infinissima .Ked skusim zatvorit kapsulu WayCap pre varenim kavy, tak sa mi neda zatvorit resp. kladie vyrazny odpor aj ked som kapsulu vycentroval podla navodu. Nechcem to tlacit nasilu aby som nepokazil kavovar, ale zda sa mi ze ihle/tryske nieco brani. Su tieto kapsule vhodne aj pre kavovar Nescafé Dolce Gusto Infinissima, resp. co robime zle? Dakujem.
M Avatar autora Káva 28.11.2020 14:12
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať akú kávu používate do kapsúl? My mame Dolce Gusto Genio kávovar a skúšali sme namletú kávu z kaviarne a kávovar cez ňu nevie pretlačiť vodu. Steká okolo kapsule a káva je o ničom, o pene môžeme iba snívať. Pozerali sme rôzne návody, skúšali utláčať kávu rôznou intenzitou ale stále to ani zďaleka nie je ako v tých videách. S popradskou kávou to bolo lepšie ale len trosku. Sme sklamaní, čakali sme od toho viac a nevieme kde robíme chybu :( ďakujem za radu.
M Avatar autora Akú kávu do Dolce Gusto kávovarov 14.12.2020 13:53
Dobrý deň, Maja, ďakujeme veľmi pekne za dotaz. Kávovary Dolce Gusto a Nespresso nie sú v prvom rade vhodné na veľmi jemné namletie kávy (espresso mletie). Ako písal jeden pán tu v recenziách - kávovar má problém pretlačiť vodu cez kapsulu pri jemnom namletí. Záleží teda aj na Vašom spôsobe mletia, aký máte mlynček a podobne - odporúčame teda zvoliť o niečo hrubšie mletie ako doposiaľ. Za Zemito tím - Miška