Tierra Verde, Tablety do umývačky riadu

Kód: 17129/30 17129/60 Zvoľte variant
Novinka
Značka: Tierra Verde
€7,99 €13,99 od €7,99
Skladom (2 ks) Skladom (>2 ks) Zvoľte variant
Variant

Plne biologicky odbúrateľné tablety do umývačky riadu sú vyrobené len zo šiestich zložiek rastlinného a minerálneho pôvodu. Už nemusíte odmeriavať umývací prostriedok do umývačky riadu. Stačí vložiť tabletu a počkať na čistý riad.

Detailné informácie

Podrobný popis

Efektívne, udržateľné a užívateľsky prívetivé. Naše tablety do umývačky riadu si poradia s mastnotou a odolnými škvrnami. Neobsahujú žiadne syntetické vône, ktoré by sa držali na riade. Vďaka svojmu šetrnému zloženiu sú vhodné aj do čistiarní odpadových vôd.

Tablety nie sú balené jednotlivo, takže nevzniká zbytočný odpad. Lisuje ich zrekonštruovaný lis na tablety Láskatož, ktorý Tierra Verde zachránila zo smetiska. Tieto tablety spĺňajú náročné kritériá poprednej európskej certifikácie Ecogarantie.

Tablety sú vhodné na umývanie pri teplote nad 55 °C.

Tablety obsahujú perkarbonát sodný, ktorý odmasťuje a bieli pri teplotách od 55 °C. Pri umývaní silne znečisteného riadu odporúčame nastaviť čo najvyššiu teplotu. Tým sa uľahčí aj odstraňovanie mastnoty a zvyškov prírodných tenzidov. Pri používaní krátkych programov alebo programov s nižšími teplotami sa v umývačke nahromadí viac nečistôt a mastnoty a upchá sa filtračné sito. Umývanie v chladnejšej vode si tiež vyžaduje používanie látok, ktoré predstavujú riziko pre nás a životné prostredie. Patria medzi ne enzýmy, ktoré sú izolovanými časťami živých organizmov. Tie síce zvyšujú účinnosť prípravku, ale často sú geneticky modifikované a môžu byť potenciálnymi alergénmi. Preto ich Tierra Verde nepoužíva a uprednostňuje pranie pri vyšších teplotách.

Často kladené otázky pri používaní tabliet Tierra Verde:

Tableta sa nerozpustila. Čo mám robiť?
Najmä pri krátkych programoch sa môže stať, že časť tablety zostane v zásobníku. V takom prípade odporúčame nastaviť dlhší program s teplotou umývania vyššou ako 55 °C. Pri umývačkách riadu, kde tableta spadne do rukoväte horného koša, sa uistite, že riad je naskladaný podľa pokynov výrobcu tak, aby sa k tablete dostalo dostatočné množstvo umývacej vody. Ak problémy pretrvávajú, môžete vyskúšať náš gél do umývačky riadu, ktorý sa ľahšie rozpúšťa a je účinný od 40 °C.

Tablety sa drobia, sú v poriadku?
Drobiace sa tablety môže spôsobiť vlhkosť, preto ich vždy skladujte v tesne uzavretej nádobe. Tablety sa môžu odlupovať aj počas prepravy. Nechceli sme ich však baliť jednotlivo, aby sme predišli zbytočnému odpadu pri ich používaní. Rozdrvenie nemá vplyv na funkčnosť výrobku, vzniknutý prášok môžete pridať do zásobníka umývačky riadu.

Prečo sú tablety v plastovom obale?
Hoci papierová škatuľa vyzerá ekologickejšie, tablety by museli byť jednotlivo zabalené v plastovej alebo inej fólii, aby sa zabránilo ich navlhnutiu. Spoločnosť Tierra Verde nechce používať jednorazové obaly alebo rozpustné bioplasty. Preto sa rozhodli zabaliť tablety do plastových vaničiek, ktoré sa dajú znovu naplniť v bezobalových obchodoch alebo pre ne nájsť iné využitie. Okrem toho sú vyrobené zo 100 % recyklovaného polyetylénu, ktorý pochádza z triedeného odpadu, a po skončení životnosti sa nádobka môže opäť recyklovať. Z týchto dôvodov u nás opakovane použiteľné plastové obaly jednoznačne víťazia nad jednorazovými papierovými obalmi.

Dodatočné parametre

Kategória: Umývanie riadu
Zloženie: 5 -< 15 % neiontové povrchově aktivní látky, < 5 % bělicí činidla na bázi kyslíku, chelatační činidlo MGDA, uhličitan sodný, křemičitan sodný, citronan sodný.
Obal: 100% recyklovaný plast
Počet kusov v balení: 30 nebo 60

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: