Jora, Rotačný kompostér - JK 125

Kód: 1190017
€550 €454,55 bez DPH €550 / 1 ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Pre 4-6 osôb, zateplený rotačný kompostér, hotový kompost už za 3 mesiace

Detailné informácie

Podrobný popis

Dvojkomorový kompostér JK125 môže stáť samostatne alebo visieť na stene a je ideálny do minizáhradky alebo na dvor . Veľmi komfortný a na priestor úsporný spôsob kompostovania využívajú s obľubou domácnosti , ktoré chcú triediť a kompostovať kuchynský bioodpad , ale nemajú záhradu s dostatkom priestoru na bežný kompostér alebo domácnosti, kde členovia nemajú časové či fyzickej kapacity sa o kompost starať a prehadzovať ho .

Kompostér Jora JK125 Vám umožní vyrobiť si bez námahy , hygienicky a rýchlo kvalitný kompost z kuchynského bioodpadu . Kapacita 125 litrov bude vyhovovať domácnosti , ktorá nepotrebuje kompostovať rastlinné zvyšky zo záhrady . Tento kompostér je ideálny pre kompostovanie kuchynského bioodpadu . Možno ho postaviť voľne na zem alebo pripevniť na stenu.

Vlastnosti a výhody

- kapacita 125 litrov kompostu

- plne uzavretý a dokonale zabezpečený proti škodcom

- znižuje alebo úplne odstraňuje zápach

- postranné ventily napomáhajú prístupu vzduchu

- ľahké otáčanie

- dvojkomorový systém umožňuje kontinuálne kompostovanie

Zateplenie

Pri premene organickej hmoty na kompost vzniká pôsobením mikroorganizmov teplo . Rôzne mikroorganizmy začínajú pracovať pri odlišných teplotách . Vnútorné zateplenie kompostéru JK125 umožňuje dosahovať teploty najmenej 75 °C, čo vedie k veľmi rýchlemu a efektívnemu zkompostovaniu vášho kuchynského bioodpadu . Za týchto teplôt je proces tak rýchly , že sa čerstvý bioodpad začne rozkladať skôr , než dostane šancu začať hniť a priťahovať škodcov a obtiažny hmyz . Tohto sa takmer nedá dosiahnuť u kompostérov nezateplených . Vďaka svojmu zabudovanému zatepleniu pokračuje kompostér JK125 vo svojej činnosti aj v zimnom období , dlho potom, čo v bežných kompostéroch proces kompostovania ustane .

Zateplenie je vyrobené z polyetylénu , jedného z najstabilnejších plastov vôbec . Polyetylén sa používa na plastové nádrže na vodu , ale tiež na výrobu plastových nákupných " igelitiek " . Z tohto zateplenia nedochádza ku žiadnej kontaminácii - je absolútne netoxická.

Rotácia je dôležitá pretože:

- čerstvý bioodpad sa dostane do priameho styku s už tlejúcimi bioodpadom , čo zvyšuje efektivitu kompostovacieho procesu

- dochádza k prevzdušňovaniu zmesi a prísun kyslíka je pre proces nevyhnutný

- kompostér JK125 je navrhnutý tak , aby otáčanie bolo jednoduché - jednoducho sa kompostérom ručne zatočí po každom vložení bioodpadu

Zabezpečenie proti hlodavcom

Kompostér JK125 je umiestnený nad zemou , takže hlodavce a iní škodcovia nemajú možnosť prístupu k odpadu v kompostéru.

Čo možno kompostovať?

Do kompostéru JK125 možno vyhodiť všetok bioodpad , ktorý bežná domácnosť vyprodukuje :

- surové aj varené zvyšky jedla - zelenina , mäso , ryby

- kartón , napríkad obaly od vajec,

- odpad zo záhrady ( okrem tvrdých drevnatých častí rastlín a konárov ).

Vlastne všetko , čo je biologicky rozložiteľné - dokonca odpad od domácich maznáčikov ( napríklad stelivo od škrečka alebo králika ) , avšak neodporúčame takto kompostovať psie exkrementy . A samozrejme , že ak budete vkladať príliš veľa odpadu zo záhrady , neostane vám potom miesto na bioodpad z kuchyne .

Od začiatku plnenia trvá okolo 6 až 8 týždňov , než vznikne hotový kompost , takže akonáhle sú v prevádzke obe komory , mali by ste každú vyprázdňovať zhruba raz za 3 až 4 týždne . Pre optimalizáciu kompostovacieho procesu je dôležitý pomer uhlíkatých a dusíkatých látok . Za týmto účelom je podľa potrieb vhodné doplniť materiál bohatý na uhlík ( drevené peletky / piliny ) , ktorý zároveň pohlcuje vlhkosť .

Konštrukcia

Vonkajší povrch : práškovo lakované oceľové panely a galvanizované oceľové nohy ( odolné proti korózii )

Uzávery a skrutky - nerezová oceľ

Zateplenie : HDPE ( neabsorbuje vodu )

Dve komory

Kompostér JK125 je rozdelený na dve komory . Jenda sa plní , zatiaľ čo v druhej zreje kompost . V okamihu , kedy komora, ktorá sa plní , už nepojme viac odpadu , vyprázdni sa kompost z druhej komory a cyklus začína nanovo.

Inštalácia

Ak sa rozhodnete pre zavesenie kompostéru na stenu , je nevyhnutné zodpovedne posúdiť nosnosť múru . Dodávateľ neberie žiadnu zodpovednosť za škody spôsobené chybným umiestnením kompostéru . Ak si nie ste istí únosnosťou múru , odporúčame postaviť kompostér na zem . Pre pohodlné vyprázdňovanie kompostéru je určený zvlášť dodávaný podstavec , kedy dno kompostéru je dosatečně vysoko nad zemou , aby sa pod neho vošiel napríklad fúrik.

Nízky stojan

Súčasťou KAŽDÉHO balenia kompostéra Jora JK125 je NÍZKY STOJAN . S nízkym stojanom možno Joru umiestniť priamo na zem , alebo zavesiť na stenu . Ak chcete obsah kompostéra vysypávať do fúrika , bez toho aby ste dokupovali vysoký stojan , inštalujte kompostér Jora JK125 na stenu . Overte si dopredu nosnosť steny ! Správne zvolenou výškou pripevnenie nízkeho stojana na stenu docielite rovnakého efektu - možnosti pristavenia záhradného kolieska pod kompostér - ako s vysokým stojanom .

Praktická rada na umiestnenie na stenu :

Zahrňte do výpočtu výšky umiestnenie stojana na stenu aj madlá na otáčanie kompostéru , aby bolo možné kompostérom otáčať , aj keď pod ním je pristavený fúrik . Počas vysypávanie obsahu tak postačí kompostérom párkrát pootočiť tam a späť = vyklepať obsah . Tak sa sám ľahko vysype , bez toho aby ste museli rúk prípadný prichytený kompost uvoľňovať . Keď na madlá pri výpočte osadenia stojana zabudnete , mohli by potom prekážať ( narážať do záhradného kolieska ) a toto vyklepaniu zhupnutím tam a späť obmedziť .

Trvalá udržateľnosť

Tento výrobok znižuje množstvo odpadu vyvezeného na skládky a produkuje na živiny bohaté hnojivo vhodné pre obohatenie pôdy o organickú hmotu .

Technická špecifikácia JK 125

Rozmery bubna ( mm ) 710 x 600

Rozmery vr . stojana ( mm ) 950 x 700

Výška vr . vysokého stojana ( mm ) 1200

Hmotnosť 29 kg

Objem ( liter ) 125

Kapacita litrov / týždeň 10 - 12

Dodatočné parametre

Kategória: Záhrada
Záruka: 24
Hmotnosť: 29 kg
Farba: zelená
Objem : 125 litrov
Záruka: 24 mesiacov
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: