NAŠE TIPY NA EKOLOGICKÉ DARČEKY PRE CELÚ RODINU ZA PÁR EÚR

Blížia sa Vianoce a Vy neustále premýšľate, čo kúpiť Vašim najbližším? Tu sú naše tipy na darčeky. U nás nájdete len ekologické darčeky, ktoré rozhodne potešia. Všetky darčeky sú originálne, dizajnové, praktické, ale predovšetkým zdravotne nezávadné a vyrábané s láskou k prírode.

 
 
 

NAŠE TIPY NA EKOLOGICKÉ DARČEKY PRE CELÚ RODINU ZA PÁR EÚR
7 tipov na darčeky vytvorené s láskou k ľuďom i prírode

 

Predovšetkým, už len to, že ste sa dostali do tejto informatívnej sekcie, nás veľmi teší. Verte, že našimi darčekmi potešíte nielen Vašich blízkych, ale aj sami seba. Ten skvelý pocit, že robíte niečo pre prírodu a naše budúce generácie je predsa nenahraditeľný. Krásne Vianoce Vám praje celý náš tím

 

Elegantný, retro, dizajnový, nerezový a predovšetkým praktický kôš do kuchyne na bioodpad - darček pre zodpovedné domácnosti

 

Je dokonale navrhnutý tak, aby skvele zapadol do Vašej kuchyne, ako doplnok na pracovnú dosku a zároveň Vás milo prekvapil svojou funkčnosťou. Teraz už nebude potrebné hľadať miesto, kam ukryť nevzhľadné plastové koše. Vďaka svojmu dizajnu a praktickému využitiu, Vám budú stále pri ruke. Pre váš maximálny komfort je vo veku zabudovaný uhlíkový filter, ktorý zachytáva všetok zápach z bioodpadu. Bionádoba má dokonalé tesnenie, aby sa Vám v nádobe netvorili mušky. Na veku sú funkčné otvory, vďaka ktorým sa odvetráva nadbytočná vlhkosť. Filter navyše zabezpečí, aby sa žiaden nežiadúci hmyz nedostal k obsahu v koši.

 

Zdravý pitný režim s eko fľašami - darček na pitný režim pre celú rodinu

Dizajnové, ekologické fľaše, vďaka ktorým sa Vám aj Vašim deťom bude ľahšie dodržiavať pitný režim, a navyše ich môžeme mať neustále pri sebe, pretože sa svojou veľkosťou zmestia do každého batôžku.

Equa fľaše získali rad certifikátov a sú nezávadné ako pre životné prostredie, tak pre Vaše zdravie. Neobsahujú BPA zložky, sú vyrobené z kvalitného materiálu, v ktorom je možné opakovane nosiť ako studené, tak i teplé nápoje. Vybrať si môžeme zdraviu nezávadné plastovésklenené alebo štýlové termohrnčeky na kávu.

Nie je to však len tak nejaký plast, jedná sa o vysoko kvalitný materiál Eastman Tritan, ktorý je rastlinného pôvodu a neobsahuje Bisfenol A (BPA), ktorý je obsiahnutý snáď vo všetkých bežne dostupných plastových fľašiach. Mali by Vám alebo Vašim deťom vydržať niekoľko rokov, ale keď naozaj doslúži, môžete ich kompletne recyklovať.

Sklenené fľaše sú vyrobené z borosilikátového skla, ktoré je odolné voči teplu a chemikáliám, zároveň je ľahké a tiež 100% recyklovateľné. Dizajn fliaš dotvára farebný silikón, ktorý aj zároveň chráni fľašu pred poškodením. Veko je tvorené kombináciou nerezu a silikónu, ktoré zabezpečujú 100% vodotesnosť.

 

Eko nádoby a obaly na potraviny - darček pre zdravú domácnosť

 

Nádoby vyrobené z potravinárskej nerezovej ocele neškodí Vám, Vašim deťom ani životnému prostrediu. Sú ľahké, odolné voči preliačinám a nedrží sa v nich pachy a farby jedál. Veká sú z LDPE zdravého plastu, ktorý je ľahko recyklovateľný. Možno ich umývať aj v umývačke.

Opakovateľne použiteľné a zdravotne nezávadné obaly na jedlo tuhé a tekuté. Ideálne pre deti do školy na desiatu alebo do auta.

 

A čo Vaše nákupy? Nie je treba stále nový igeliťák z obchodu. A uskladňovať v nich potraviny? Tak to už vôbec nie. Dá sa to aj inak. Vrecká, sieťovky a tašky z bio certifikovanej bavlny na nákup Vašej zeleniny alebo ovocia oceníte predovšetkým vďaka ich ľahkosti a vysokej nosnosti. Majú dlhú životnosť, prípadne sa dajú aj ľahko opraviť.

 

Ako uchovávate potraviny vo Vašej chladničke? - darček pre mamičky a kuchárky

Máme pre Vás náhradu za nepríjemné jednorazové plastové fólie. Konopnobavlnený obal na potraviny napustený včelím voskom, živicou a jojobovým olejom je na to priamo ideálny. Môžete ho použiť na ovocie, zeleninu, syry, pečivo, bylinky atď. Geniálne spojenie prírodných materiálov, ktoré funguje a uchová vaše potraviny dlho čerstvé a voňavé. Obal má výdrž minimálne rok a starostlivosť o neho je jednoduchá. Stačí iba opláchnuť studenou vodou za použitia ekologického prostriedku na riad a hotovo.

 

  Ekologické pranie - darček pre babičky, mamičky i dcéry

Eko prostriedky ponúkajú alternatívny spôsob prania a upratovania Vašej domácnosti bez použitia nebezpečnej chémie obsiahnutej v bežných prostriedkoch, ktorá je často príčinou mnohých kožných chorôb a ekzémov.


Pracie vajíčko Ecoegg vyrobené aj pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou Vás svojimi vlastnosťami presvedčí o tom, že možno prať ekologicky, ekonomicky a zároveň kvalitne. Vajíčko obdržalo niekoľko ocenení a nie je testované na zvieratách. Je hypoalergénne a nedráždi citlivú pokožku. Funguje na princípe minerálnych a turmalínových peletiek, ktoré tvoria hustú prírodnú penu, ktorá jemne, ale zároveň účinne odstraňuje nečistoty z bielizne. Mechanický pohyb vajíčka v bubne napomáha odstrániť špinu a bielizeň zmäkčuje. V ponuke je v troch prevedeniach - s vôňou jarné kvety, svieža bavlna a bez vône.


Pracie prostriedky z mydlových orechov. Základom týchto prostriedkov sú plody stromu Sapindus mukorrosi, mydlové orechy. Sú jemné, šetrné, s neutrálnou vôňou, vhodné pre ľudí s citlivou pokožkou. Vďaka nim bude Vaša bielizeň dôkladne vypraná, vyčistená a mäkká. Môžete si vybrať z niekoľkých variantov: gél z mydlových orechov na farebnú bielizeň, na funkčný textil alebo na vlnené prádlo s lanolínom.

K jemnému prevoňaniu bielizne môžete použiť aviváž s levanduľovou silicou, ktorá zjemňuje bielizeň a napomáha znižovať elektrostatický náboj. Ďalšou alternatívou môže byť tiež nakvapkanie niekoľkých kvapiek 100% rastlinnej silice namiesto aviváže.

 Týmto článkom sme vás chceli inšpirovať k používaniu ekologických, šetrných, kompostovateľných, 100% recyklovateľných produktov a zároveň ukázať, že v dnešnej dobe to ide aj bez škodlivej chémie.

Pridajte sa k nám a podporte myšlienku "Pre menej odpadu".