Prečo sú kaučukové cumlíky najlepšie?

Pri výbere produktov, ktoré prichádzajú priamo do kontaktu s naším telom sme vždy najobozretnejší. No keď ide o naše deti, platí to dvojnásobne. V prvých rokoch svet našich najmenších tvoríme najmä my a veci, ktorými sa ich rozhodneme obklopiť. V tomto období záleží na každom jednom rozhodnutí – mladý človek je predsa z veľkej časti tvarovaný svojim okolím. No netýka sa to iba jeho psychického vývoja. Zdravie dieťaťa vieme do budúcnosti výrazne ovplyvniť hneď v prvých rokoch od jeho narodenia. Preto by v tomto čase mali všetky naše kroky smerovať k čo najkvalitnejším, najzdravším a prírode najbližším výrobkom, ktoré bude vaše batoľa pri objavovaní veľkého sveta potrebovať. 

BIBS_blogcover_1

Svet, do ktorého našich najmenších púšťame, je plný umelých a nezdravých produktov, ktoré sa nám snažia zalíškať značkou a cenou. Toto však nie sú faktory, ktoré by nás pri výbere vecí potrebných pre naše dieťa mali zaujímať najviac. Samozrejme, cena je často rozhodujúca – finančný život rodiny sa príchodom jej nového člena často razom zmení. No je potrebné poznamenať, že ak ide o ekologické a udržateľné produkty, cena je často iba strašiak. Dnes už sú tieto zelené alternatívy cenovo porovnateľné s komerčnými značkami a častokrát im konkurujú aj na strane dlhodobého využívania. Keď komerčné riešenie stojí o niečo menej, no jeho využiteľnosť trvá kratšie, viac sa oplatí investovať do zeleného riešenia, ktoré vydrží dlhšie a má tiež mnohé ďalšie výhody. 

Prečo sú kaučukové cumlíky lepšie, ako obyčajné?

Keď už sme si teda pripravili našu zero-waste pôdu, poďme k jadru tohto blogu. Kaučuk je prírodný materiál. Pre nás dospelých je asi samozrejmé, že v ústach žiadne umelé, alebo nejedlé veci mať nechceme. U malých detí je to však iný príbeh. Prostredníctvom chuti spoznávajú svet – to platí hlavne v prvých pár rokoch. Vaša domácnosť je pre nich úplný Discovery Channel, ktorý však nesledujú očami, ale ústami. Okrem toho, bábätká majú prirodzený sací reflex, ktorý musia neustále uspokojovať a tiež je pre rozvoj ich mladého chrupu veľmi dôležité stále niečo v ústach cítiť. Kaučuk je v podstate prírodná guma – ide o produkt kaučukovníka a ten je prírodným a univerzálnym elastickým materiálom. Pre ľudskú pokožku a zdravie je nezávadný a to je tiež hlavná výhoda kaučukových cumlíkov. Keďže sú vyrobené z tohto materiálu, neobsahujú chemické látky často obsiahnuté v plastoch – BPA, PVC ani ftaláty. 

BIBS_blogcover_2

Kaučuk je surovým a udržateľným prírodným materiálom, a teda jeho použitie vo výrobe je blízko zero waste. Tento fakt je individuálny, no ďalšia výhoda kaučukových cumlíkov je tá, že na latex, z ktorého sú mnohé cumlíky vyrobené, si bábätká môžu vytvoriť alergiu. Predsa len, cumlík má dieťa v ústach veľkú časť dňa – jeho pokožka s ním prichádza do styku. Sacia časť kaučukových cumlíkov tiež nie je vyrábaná za pomoci umelých farbív a iných nebezpečných a zbytočných substancií. Tieto tvrdenia môžeme zovšeobecniť z dôvodu, že výrobcovia kaučukových cumlíkov zdieľajú istý pomyselný zelený kódex. Ak ste sa po prečítaní týchto riadkov utvrdili v kúpe kaučukového cumlíka, alebo ste sa preň práve rozhodli, máme pre vás jeden tip.

Cumlíky BIBS

Cumlíky BIBS sú u nás ľahko dostupným kaučukovým riešením navrhnutým a vyrobeným priamo v modernom Dánsku. Spoločnosť funguje už od roku 1970 a odvtedy svetu prináša skvelé zelené cumlíkové alternatívy. Vybrať si môžete z viacerých jemných pastelových farieb, pričom ich dizajn je viac, ako účelný. Telo cumľa (okrem sacej časti, ktorá ja z kaučuku) je vyrobené z polypropylénu – nezávadného, odolného, recyklovateľného a kvalitného plastu. Táto časť je odklonená od tváre, vďaka čomu môže pokožka bábätka bezpečne dýchať. 

Môže sa to zdať ako maličkosť, no vybrať pre bábätko ten správny cumlík, je jedným z najdôležitejších krokov v starostlivosti oň. Na zložení záleží a pri deťoch to platí dvojnásobne. Je to malý krok pre malého človeka, no väčší krok pre jeho zdravie a budúcnosť.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie