Ponio, Prírodný dezodorant - Levanduľa & mäta

Kód: 88160
€7,90 €7,90 / 1 ks
Objednávame
Položka bola vypredaná…

levanduľový dezodorant, eliminuje pachy a pôsobí antibakteriálne

Detailné informácie

Podrobný popis

Presvedčujúce dôvody, prečo používať prírodné dezodorant?

 • zdravšie
 • neobsahuje chemické látky
 • 100% prírodné
 • šetrný k vašej citlivej pokožke
 • zelenšie a ekologicky rozložiteľný obal, ktorý možno skompostovať
 • znova plniteľný papierový obal
 • lacnejšie
 • eliminuje zápach potu, ale neupcháva potné žľazy
 • pôsobí antibakteriálne
   

Keďže dezodoranty sú súčasťou nášho každodenného života, mali by sme starostlivo zvážiť jeho výber. Kto z nás chce dobrovoľne zaťažovať svoje telo chemickými látkami? Bohužiaľ, bežne dostupné dezodoranty tieto látky v nemalom množstve obsahujú. Preto používanie kvalitných prírodných dezodorantov, ktoré tieto škodlivé látky neobsahujú so sebou prináša mnoho výhod. Zaiste sú pre náš organizmus oveľa zdravšie, bežný dezodorant používa síce väčšina ľudí v našom okolí, zamysleli ste sa ale nad tým, či je to pre nás vôbec dobré? Potenie je jedným zo základných a úplne prirodzených mechanizmov termoregulácie nášho tela a zastáva veľmi dôležité funkcie v každodennom živote. Preto by sme ho nemali potláčať antiperspirantami, ktoré svojím zložením zúžia vyústenie potných žliaz. Od dezodorantov nič také nečakajte. Tie majú iba prekryť telesný pach, prípadne eliminovať baktérie, ktoré ho spôsobujú. Nie je ale dezodorant ako dezodorant. V bežných dezodorantoch bývajú problematické soli hliníka, ktoré sú toxické, alebo nešetrné a môžu spôsobovať rôzne alergické reakcie. V prírodných variantoch je miesto soľou hliníka prítomná sóda bicarbona, ktorá poskytuje prijateľnú alternatívu. Aktívne látky obsiahnuté v prírodných variantoch, ktoré obmedzujú rast baktérií sú napr. V podobe prírodných esenciálnych olejov, alebo výťažkov z rastlín, ktoré túto funkciu spĺňajú. Ďalej bežné dezodoranty obsahujú aj alkohol, ktorý našu pokožku môže dosť vysušovať. A zaiste ďalším plusom prírodného dezodorantu je aj cena, ktorá je podstatne nižšia o proti cene u bežne dostupných dezodorantov.

Prírodný dezodorant obsahuje silice francúzskej levandule a mäty piepornej. Vôňa patrí medzi stredne intenzívne, bylinkovo-svieže. 

Dezodorant nezabraňuje prirodzenému poteniu, ale jeho antibakteriálny účinok zabraňuje rozkladným procesom potu a teda aj nepríjemnému zápachu. Mechanizmus je vytlačovací (nie vykrúcajúcí). Tuhý dezodorant viackrát jemne premasírujte v podpazuší, tak aby sa začal rozmazávať. Použite iba potrebné množstvo, aby ste ho na pokožke nemali príliš a nehrozilo, že sa vám bude usadzovať na oblečení (najmä tesne po nanesení). Proces vysúvania je vratný, takže ak ho vysuniete príliš, späť sa dá vrátiť poklepaním o tvrdú podložku (napr. Stôl), nepoužívajte tlak zhora, inak ho roztlačíte.

Zanechá dezodorant na oblečenie fľaky?

Áno aj nie. Je potrebné si uvedomiť, že dezodorant sám o sebe nie je snehovo biely a nie je ani tak zázračný, že po nanesení sublimuje alebo sa inak uvedie do stavu neviditeľnosti. Inak povedané - ak si ho dáte rozumnú vrstvu a počkáte, až sa zložka voskov a olejov vpije do pokožky, tak prípadnú zmenu na bielom tričku určite nespoznáte. Ak použijete dezodorantu príliš alebo rovnaké biele tričko nosíte týždeň, zmenu na tričku zrejme spoznáte a to v podobe krémových stôp. Jednoducho prebytok dezodorantu sa nemá kam inam vstrebať, než do oblečenia. Aj tak ale škvrny z oblečenia ľahko odstránite, bežným praním.

Odporúčame:

Nanášajte menšie vrstvy dezodorantu a pred tým než sa oblečiete, nechajte ho najskôr trocha vsiaknuť do pokožky.

Ak je dezodorant príliš tuhý a zle sa rozotiera, trochu ho pokvapkajte vodou a potom ho bez problémov rozotrite.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné dezodoranty
Hmotnosť: 0.082 kg
Zloženie: bikarbonát sodný, kokosový olej, slnečnicový olej (SK), olivový vosk,kaolín,olivové maslo, slnečnicový vosk, talok, silica - levanduľa, rozmarínový extrakt, silica - mäta pieporná Linalool*, Geraniol*, Limonene* * obsiahnuté prirodzene v siliciach
Vôňa a intenzita: francúzska levanduľa a mäta pieporná - bylinková vôňa, stredne intenzívna
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: