Značky kompostérov v Zemito

Kompostéry sú prvými produktmi, ktoré malo Zemito v ponuke. Odpadové hospodárstvo nás tak sprevádza od samého začiatku. Tému kompostovania vnímame ako dôležitú súčasť nakladania s odpadom a krok smerom k udržateľnosti. Okrem toho vám ale môže kompostovanie pomôcť ušetriť nejakú tú korunu a ponúkne vám kvalitné hnojivo pre vašu záhradu. Z našej ponuky si vyberú všetci. Máme kompostéry záhradné aj bytové. Vybrať si môžete z týchto značiek.

JRK

JRK je česká firma, ktorá bola založená v roku 2012 s poslaním zlepšiť odpadové hospodárstvo. Spolupracujú s obcami a mestami po celej Českej republike a pomáhajú riešiť ich odpadové hospodárstvo podľa potrieb a podmienok každej obce. Naša ponuka obsahuje JRK záhradné kompostéry premium, čo sú kompostéry s najdlhšou životnosťou a najsilnejšou stenou na trhu. So životnosťou cez 20 rokov sú populárne voľbou všetkých vášnivých záhradkárov. Okrem prémiových kompostérov u nás nájdete JRK záhradné silá, alebo tiež otvorené kompostéry, ktoré sú doceňované pre nízku obstarávaciu cenu.

Prosperplast

Poľská spoločnosť Prosperplast je na trhu už od roku 1993. Svojím sortimentom ponúka funkčné a estetické riešenia pre domov a záhradu s ohľadom na udržateľnosť. Ich výrobky sa pýšia vysokou kvalitou a odolnosťou. Dôsledne využívajú recyklovaný plast pri výrobe svojich produktov a dbajú aj na udržateľnú výrobu. V našej ponuke nájdete modulový záhradný kompostér, ktorý je veľmi jednoduchý na zostrojenie aj obsluhu a vďaka svojej cene je vhodný pre hobby záhradkárov. Kompostér Combioliq slúži na výrobu organického hnojiva v podobe roztoku. Vnútorné sitko sa dá ale využiť aj ako alternatíva podzemného kompostéra. Zakopaním do zeme môžete svojim rastlinám zaistiť stály prísun organického hnojiva. Samotný podzemný kompostér u nás nájdete tiež.

Biolan

Biolan je fínska rodinná firma, ktorá vyrába a predáva produkty pre ekologické zahradničení a pre ochranu životného prostredia. Na našom e-shope sú od tejto značky populárne záhradné kompostovacie toalety. Ponúka však aj kompostéry, ktoré na trh uviedla skôr ako toalety, a to konkrétne už v roku 1978. Okrem toho vyrábajú aj vodné filtre, substráty a ďalšie záhradné produkty. Z ponuky kompostérov si môžete vybrať tepelne izolovaný kompostér, ktorý môžete využiť aj pokiaľ nemáte záhradu (umiestniť ho môžete napríklad do pivnice). Zo záhradných kompostérov sa potom ponúka termokompostér zateplený záhradný kompostér (termokompostér) s teplomerom a nastaviteľným ventilátorom, ktoré môžete využívať po celý rok, vďaka ich vynikajúcej tepelnej izolácii.

Plastia

Značka Plastia si získa všetkých, ktorí chcú kompostovať v byte. Spoločnosť funguje na českom trhu od roku 1993 a špecializuje sa na výrobu samozavlažovacích nádob na pestovanie rastlín a doplnky pre milovníkov zahradničení. Kladie silný dôraz na spoločenskú zodpovednosť a rešpekt smerom ku všetkému živému. V ponuke nájdete z kompostérov dve možnosti. Bokashi kompostér, ktorý odpad spracováva procesom fermentácie. Ak by ste radi kompostér aj s domácim miláčikom, môžete siahnuť po vermikompostéri, kde sa o rozklad odpadu starajú dážďovky.