Biolan, Biowaste kompostér

Kód: 1199231
ZADARMOZADARMO
6411962057997 biolan composter for biowaste 1120x500
€598,80
Skladom

Kompostér vhodný na kompostovanie kuchynského odpadu v domácnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompostér Biolan Biowaste Composter je určený na celoročné kompostovanie kuchynského odpadu. Tepelne izolovaný kompostér s účinným ventilačným systémom rýchlo spracováva odpad na kompost. Kompostér na bioodpad Biolan bol dimenzovaný na bioodpad vytváraný jednou rodinou. Ak je kompostér Biolan biowaste použitý správnym spôsobom, bude hmota efektívne kompostovaná, čo spríjemní používanie a rovnako vyloženie kompostéra.

Výber správneho umiestnenia kompostéra

Kompostér na biologický odpad umiestnite na miesto, kde môžete ľahko vložiť svoj odpad a kompostér po celý rok vykladať. Kompostér postavte na pevný povrch na miesto s dobrým odtokom. Skontrolujte, či je kompostér položený v rovine.

Kompostér na biologický odpad obsahuje priesakový otvor na odtok prebytočnej kvapaliny v ľavej spodnej časti. Umiestnite ho priamo na zem, aby pôda absorbovala všetku priesakovú kvapalinu. Ak nemáte tú možnosť, môžete zachytávať priesakovú kvapalinu do nádoby. Ak je kompostovacia hmota neobvykle vlhká, môže presakovať kvapalina aj spod vykladacích dvierok a zo vstupného vzduchového ventilu v prednej časti kompostéra.

Pred použitím

Vložte dosku na oddeľovanie kvapaliny do výklenku v spodnej časti kompostéra (presakujúci odtok kvapaliny). Účelom dosky na oddeľovanie kvapaliny je oddeliť všetku prebytočnú kvapalinu od kompostovacej hmoty. Dosku je možné v prípade potreby odpojiť a vyčistiť.

Odstráňte štít na hlodavce z priesakového otvoru na kvapalinu na spodnom okraji kompostéra napríklad pomocou skrutkovača. Pripojte hadicu na kvapalinu, priemer 32 mm, k priesakovému otvoru na kvapalinu na spodnom okraji kompostéra. Druhý koniec hadice umiestnite do nádoby umiestnenej na takom mieste, aby kvapalina mohla tiecť z kopca.

Na spodok kompostéra vložte vrstvu päť centimetrov (5 cm) objemového materiálu Biolan. Začnite používať kompostér. Keď dávate odpad do kompostéra prvýkrát, použite viac objemového materiálu, ako je odporúčané - množstvo môžete neskôr znížiť.

 

Presnejší návod na používanie si môžete stiahnuť: TU

Dodatočné parametre

Kategória: Ekodomácnosť
Záruka: 24
Hmotnosť: 21 kg
Objem: cca 200 l
Kapacita: v závislosti od typu a objemu odpadu (pre 1-6 osôb)
Veľkosť podstavy: (š x h): 54 x 54 cm
Veko: 62 x 63 cm
Výška: 100 cm
Pracovní výška: 91 cm
Hmotnosť veka: 1,5 kg
Priemer otvoru priesakovej kvapaliny: 32 mm
Hmotnosť prázdneho kompostéra: 21 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: