Biolan, Kompostér Quick 220 eco - zelená

Kód: 1153442
ZADARMOZADARMO
Biolan Pikakompostori 220 eco vihreä
€901,70
Na objednávku, obvykle posielame 3 dni po prijatí objednávky

Efektívne tepelne izolovaný kompostér pre celoročné kompostovanie kuchynského bioodpadu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Biolan Quick kompostér 220 eco je určený pre celoročné kompostovanie kuchynského bioodpadu. Vďaka efektívnemu vetraniu sa nemusí obsah často premiešavať a kompostovanie je pohodlnejšie. Quick kompostér má vynikajúcu tepelnú izoláciu, tesnenie krytu a integrované telo, ktoré zabraňuje studenému vzduchu prenikať jednotkou.

Plnenie kompostéru je veľmi jednoduché. Nezabudnite však, že čím väčšie kusy do kompostéru vložíte, tým dlhšie bude trvať ich rozklad. Ak používate biologicky rozložiteľné sáčky, je nutné z nich odpad vysypať a sáčok vložiť do kompostéru samostatne. Potom je treba odpad zasypať zásypovým kypriacim materiálom do kompostu a záchodov Biolan. Kompostér sa vyprázdňuje pomocou zbavovania dvierok, ktoré sú umiestnené na prednej strane v dolnej časti nádoby.

Kompostér je určený hlavne na zvyšky z kuchyne. Nedávajte do neho teda nič, čo by mohlo obmedzovať proces kompostovania alebo čo sa kompostovať vôbec nedá - napríklad plast, gumu, sklo, kožu, čistiace prostriedky, ohorky cigariet, zápalky, sáčky z vysávača a pod.

Do domáceho kompostu patrí všetok bioodpad, ako sú:

  • šupky z ovocia a zeleniny
  • zvyšky mäsa, rýb a ďalších potravín
  • kávová usadenina a čaj aj s filtračnými sáčkami
  • jemné papierové obrúsky
  • rozdrtené škrupiny vajec
  • exkrementy domácich maznáčikov
  • malé kusy látok z prírodných vlákien
  • záhradný odpad
  • odpad zo suchých toaliet


Ideálne je umiestniť kompostér tam, kam budete môcť ľahko a rýchlo odnášať odpad po celý rok. Je potrebné ho umiestniť na pevný povrch v mieste, kde nedochádza k hromadeniu vody. Kompostér má v dolnej časti zadnej steny otvor na vypúšťanie nadbytočnej kvapaliny. Kompostér je možné postaviť priamo na zem, aby sa priesaková kvapalina mohla vsakovať do pôdy alebo aby ju bolo možné zužitkovať pre neskoršie použitie.

A čo s kompostérom v zime?

Teplo vnútri kompostéru je uvoľňované z rozkladajúceho sa odpadu. Tepelná izolácia zabraňuje úniku tepla a tým urýchľuje kompostovacie procesy a pomáha zabrániť zamrznutiu kompostéra. Prevádzke kompostéra nevadia stredne veľké mrazy, pokiaľ je odpad v dostatočnom množstve pravidelne pridávaný (každý týždeň). Pri veľkých mrazoch, ak je odpad pridávaný zriedka, dôjde k zníženiu teploty kompostovanej masy a môže dôjsť dokonca k jej zamrznutiu. Zamrznutie nepoškodí kompostér, ani neznehodnotí samotný kompostovaný materiál. Kompostovanie sa rozbehne zase najneskôr na jar, až slnko zvýši teplotu prostredia. O zásadách správneho kompostovania v zime si môžete prečítať v našom článku.

 

Návod na použitie si môžete stiahnuť.

Dodatočné parametre

Kategória: Zateplené kompostéry
Hmotnosť: 30 kg
Objem: 220 l
Rozmer: rozmer dna 61 x 61 cm / rozmer veka 75 x 79 cm (š x h)
Výška kompostéru: 120 cm
Výška balenia: 105 cm
Hmotnosť plného kompostéru: 100 - 120 kg
Pre koho je určený: pre 1-6 osôb, v závislosti na množstve a druhu odpadu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: