kalifornské dážďovky

Kód: 60039
€38 €31,67 bez DPH
Objednávame

 

Špeciálne dážďovky na založenie substrátu do vermikompostéru.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Dôležitá poznámka: Dážďovky posielame VŽDY samostatne. Ak si objednáte dážďovky spolu s vermikompostérom, prosím nezľaknite sa, ak Vám neprídu v balíčku spolu s ním. Sú to predsa len živé tvory a tak ich posielame priamo z naše farmy na dážďovky a nikdy nie ku koncu týždňa, aby mali čo najkratšiu cestu k Vám :) Ďakujeme za pochopenie.

 

Vermikompost je prírodný substrát, na ktorého výrobe sa podieľajú práve dážďovky. My pre Vás máme v ponuke kalifornské dážďovky, ktoré sú pri tvorbe vermikompostu ešte šikovnejšie ako dážďovky u nás bežne žijúce. Vermikompost je bohatý na minerálne látky, enzýmy (stimulátory rastu) a živiny. Exkrementy dážďoviek majú totiž vyšší obsah auxínových látok, cytokinínov (hormónov mladosti), giberelíny (hormónov stimulujúcich rast) a voľných aminokyselín ako bežný kompost (a samozrejme aj bežná pôda). Vďaka obsahu týchto látok vermikompost podporuje rast rastlín až o 20% viac než bežný kompost.

Pri vermi kompostovaní sa využíva schopnosť dážďoviek premieňať biologické zvyšky na organické hnojivo – vermi kompost. Tento šikovný pomocník do domácnosti zredukuje odpad vo vašej domácnosti až o 30%.

Tu si môžete pozrieť Foto seriál o kompostovaní vo Vermi kompostéry

Vermi kompostér môžete umiestniť na chodbu, balkón, do garáže, dielne, ale aj do kuchyne, kancelárie alebo do triedy v škole. Dôležitá je len teplota okolia, ktorá by sa mala pohybovať okolo 20°C a tiež správna vlhkosť substrátu. Pri dodržiavaní správnych zásad vermi kompostovania obsah kompostéra nezapácha.

Komposter UrbAlive vytvára ideálny priestor pre tvorbu vermi kompostu. Vďaka svojej konštrukcii poskytuje dostatočný prísun vzduchu a taktiež odvod nadbytočnej vlhkosti.

K vermi kompostovaniu sa hodia hnojové dážďovky alebo špeciálne vyšľachtené Kalifornské dážďovky, ktoré sa rýchlo množia, sú aktívnejšie a dokážu intenzívne premieňať bio odpad na vermi kompost.

Čo môžeme dávať do vermi kompostéra:

- Zvyšky ovocia

- Zeleniny

- Kávový sós

- Ale aj servítky a namočenú papierovú lepenku

Čo do vermi kompostéra nepatrí:

- Mliečne výrobky

- Zvyšky mäsa

- Tuky

Koľko odpadu skonzumujú dáždovky denne?

Množstvo odpadu závisí od počtu dážďoviek. 500g dážďoviek žijúcich u nás skonzumuje cca 250g odpadu denne (Kalifornské dážďovky cca 400-500g denne), čo zodpovedá približne množstvu, ktoré vyprodukuje 4 členná rodina za deň.

Vermi kompost

Vermi kompost obsahuje živiny a rastové látky pre rastliny, priaznivo pôsobí na vytváranie koreňov rastlín a na ich celkový vývoj. Vermi kompost je považovaný za najúčinnejšie organické hnojivo.

Vermikompostér UrbAlive sa skladá z nasledujúcich častí:

  • plastové veko  s rukoväťou 1 ks
  • zásobníky (poschodia) 2 ks
  • základný zásobník s nohami 1 ks
  • nerezové skrutky 4 ks a krídlové matky 4ks
  • plastový ventil 1 ks a tesnenie 2ks
  • plastová matica 1 ks
  • netkaná textília 1 ks
  • návod na použitie

 

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo k bytovým kompostérom
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Obsah balenia: dážďovky 200g + kŕmny substrát
Veľkosť balenia: 34 x 20 x 9 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
7x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AS Avatar autora | 2.5.2020
veľmi rýchle dodanie, komunikácia milá :-)
5
LL Avatar autora | 26.12.2019
Príjemná komunikácia, rýchle dodanie...
5
MB Avatar autora | 30.8.2019
rýchle dodanie, bezproblémová komunikácia
5
D Avatar autora | 6.7.2018
Rýchle dodanie a super komunikácia akurát že vytvárame príliš veľa organického odpadu a dážďovky nestíhajú čo samozrejme nie je ich chyba :) myslím, že určite zaobstaráme ešte jedny. Vrelo odporúčam je to rýchle a nenáročné a navyše máte super domáci kompost na hnojenie (preto si susedia myslia že máme rádioaktívne paradajky :))